BUSINESS INTELLIGENCE – ZAINWESTUJ W BI cz. II

Z uwagi na fakt, że obieg dokumentów w firmie wpływa na wiele różnych procesów natury biznesowej, stworzone zostało specjalne rozwiązanie, które pozwala na optymalizowanie tego typu operacji. Systemy Obiegu Dokumentów umożliwiają znaczne usprawnienie oraz kontrolę pracy w danej firmie.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Między innymi są to:

  • usprawnienie obiegu dokumentów księgowych (faktury, rachunki czy korekty); zarządzanie dokumentami kosztowymi w dużym stopniu oszczędza czas, nie trzeba już bowiem zatwierdzać, rejestrować czy weryfikować kosztów.
  • system potrafi zarządzać całą strukturą zakupów, bo ma możliwość nieustannego kontrolowania ewentualnych braków w zasobach.
  • elektronika pozwala na sprawne prowadzenie oraz zarządzanie korespondencją.

DIGITALIZACJA - ELEKTRONICZNE DOKUMENTY

Systemy elektronicznego obiektu dokumentów sprawiają, że dokumenty w wersji papierowej zastępują te elektroniczne. Dlatego też wówczas dostęp do danych jest nieustanny. Na jeden dokumentów w tym samym czasie patrzeć można nawet kilka osób, które znajdują się w różnych miejscach, o ile mają do tego prawo.

System obiegu dokumentów

Systemy nowoczesnego zarządzania są wykorzystywane obecnie już w wielu miejscach. Doskonale sprawdzają się na przykład w różnego rodzaju sekretariatach czy biurach podawczych. Dzisiaj trudno już sobie wyobrazić tworzenie całościowych raportów bez wykorzystania właśnie takich systemów. Ponadto za ich pomocą łatwo stworzyć można funkcjonalne archiwum dokumentów.

BI – SZYBKIE PRZETWARZANIE DANYCH

Znaczne rozproszenie danych pochodzących z niezintegrowanych ze sobą systemów, prowadzenie konsolidacji za pomocą arkuszy kalkulacyjnych to żmudna i trudna praca. Nietrudno wówczas o ewentualne pomyłki. Warto więc wiedzieć, że systemy klasy Business Intelligence są w stanie gromadzić dane nawet całej grupy kapitałowej, a jednocześnie tworzyć spójne raporty czy sprawozdania. Ponadto systemy BI poszerzać można o liczne moduły wspierające, które są bardzo przydatne na przykład podczas procesów konsolidacji.

Wykorzystanie na szerszą skalę systemów tego typu pozwala na dokładną ocenę tego co dzieje się w danym momencie w zakładzie ubezpieczeń oraz jak prowadzić firmę, aby przynosiła ona znacznie zyski. Wdrożenie BI pozwala na szybkie przetwarzanie danych,  co przekłada się naturalnie na lepsze decyzje. Bez Business Intelligence trudno o pełen wgląd w firmę. Pewnych elementów nie da się po prostu zauważyć prowadząc tylko ręczne i mozolne  obliczenia.

Kategorie: Business Intelligence,

Autor

Redakcja naomisoft