5 najbrudniejszych miejsc w Twoim biurze, które mogą Cię zaskoczyć

​Brud może czasem ukrywać się w najbardziej oczywistych miejscach.

Współpraca i praca zespołowa to norma we współczesnych biurach, ale ponieważ współpracownicy spotykają się w zatłoczonych salach konferencyjnych i tłoczą się nad komputerami wymieniając się pomysłami, dzielą się też czymś innym, zarazkami.

Wiele z nich zakłada, że brud i zarazki znajdują się przede wszystkim w toalecie, ale czają się też w mniej oczywistych miejscach. Aby zidentyfikować te zarazki w miejscu pracy, Kimberly-Clark Professional™ zebrała prawie 5000 indywidualnych wymazów z budynków biurowych.

W oparciu o ich ustalenia, były to pięć najbardziej zanieczyszczonych obszarów:

  • Uchwyty kranów zlewozmywakowych
  • Klamki do drzwi kuchenki mikrofalowej
  • Klawiatury komputerowe
  • Uchwyty drzwi lodówki
  • Break room​

Plan walki z zarazkami

Break Room

Jako jeden z najbardziej ruchliwych obszarów w biurze, nic dziwnego, że w pokojach wypoczynkowych znajduje się wiele z najbardziej zanieczyszczonych miejsc pracy, jak wynika z badań. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że jedzenie jest często podgrzewane, przygotowywane i spożywane w pomieszczeniach do przerwy w pracy, czystość jest krytyczna. 

Biurka

Koncentrując się na wykonywanym zadaniu, pracownicy związani z komputerem mogą nie myśleć o innych powierzchniach, których dotknęły ich palce. Jednak nasączone chusteczki zabijają 99,999% brudu i bakterii na twardych powierzchniach w 60 sekund, dzięki czemu są skutecznym sposobem na utrzymanie biurka, komputera i klawiatury w czystości dla pracowników.

Obszary wspólne

Przeciętny dzień dla pracownika jest wypełniony wielokrotnymi wycieczkami po wodę - co oznacza wiele różnych palców dotykających kranu wody. Instalacja w pobliżu urządzeń do dezynfekcji rąk i dozowników, zachęca do mycia rąk częściej. Ale odkażanie nie musi być ograniczone do jednego miejsca. Umieszczenie tych dozowników w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak hole, sale konferencyjne i pomieszczenia do odpoczynku, może pomóc pracownikom w przyzwyczajeniu się do korzystania z nich przez cały dzień.

Niewidoczne zarazki zawsze będą trudne do wykrycia, ale produkty takie jak wycieraczki i dozowniki do dezynfekcji rąk mogą przejść długą drogę, aby zmniejszyć ryzyko ekspozycji na zarazki i upewnić się, że jedyne rzeczy gromadzące się w biurze to dobre pomysły.

Więcej na https://papierniczeartykuly.eu/

Kategorie: Organizacja pracy,

Autor

Redakcja naomisoft