Najlepsze prezenty na kółkach

Dzieci wręcz uwielbiają prędkość. Jeżeli chcemy zatem sprawić przyjemność naszemu maluchowi, warto go obdarować prezentem na kółkach. Uśmiech, wdzięczność i nie lada frajda gwarantowana! Jaki jednak wybrać odpowiedni sprzęt?

Jak hulajnoga elektryczna sprawdzi się najlepiej?

Pierwszą propozycję idealnego wręcz prezentu na kółkach jest hulajnoga elektryczna. Gadżet ten szturmem podbija dziecięce serca i cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego. Gwarantuje nie lada frajdę i pozwala na szybkie przemieszczenie się. Może być wykorzystywana codziennie jako środek transportu lub sporadycznie podczas długich spacerów bądź jako urozmaicenie zabawy.

Szeroka oferta hulajnóg elektrycznych sprawia, że wybór właściwego modelu jest niezwykle trudny. Pamiętać musimy nie tylko o rozrywce i wygodzie dziecka, ale przede wszystkim o jego bezpieczeństwie. Pojazd może rozwijać prędkość aż do 45 km/h, co wiąże się z ryzykiem poważnego uszkodzenia dziecięcego ciała.

Wybierając hulajnogę elektryczną, zwróćmy uwagę na:

  • moc silnika – to podstawowy parametr różnicujący hulajnogi elektryczne dostępne na rynku. To właśnie od mocy silnika zależy to, jak szybko porusza się pojazd. Im wyższa moc, tym wyższa prędkość i większą odległość może pokonać hulajnoga na jednym ładowaniu.

Hulajnoga elektryczna o mocy 1000 W rozpędza się do prędkości około 25 km/h, co jest wystarczającą wartością dla dziecka. Mocniejszy sprzęt, w granicach 2000 W, oferuje znacznie większą prędkość, która sięga powyżej 40 km/h,

  • wielkość – hulajnoga elektryczna musi być dostosowana do wzrostu dziecka, zwłaszcza jeśli wybraliśmy model wyposażony w siodełko. Zagwarantuje to komfortową jazdę. W przypadku pojazdu z siodełkiem dziecko powinno być w stanie położyć nogi na podłożu. Gdy zaś zdecydowaliśmy się na hulajnogę elektryczną bez siodełka, przez całą jazdę nasza pociecha powinna zachowywać wyprostowaną sylwetkę,
  • rozmiar kół – w tym wypadku musimy wziąć pod uwagę ukształtowanie terenu, po jakim najczęściej będzie się poruszało dziecko. Jeżeli będzie to nierówne podłoże, wówczas lepiej sprawdzi się hulajnoga elektryczna wyposażona w kółka o dużej średnicy. Pamiętajmy jednak, iż poruszanie się na niej bywa dla dziecka nieco trudniejsze. Gdy zaś nasza pociecha będzie jeździć na w miarę równym terenie, bez przeszkód możemy kupić sprzęt o niedużej średnicy kół,
  • siodełko – na rynku dostępne są hulajnogi wyposażone w siodełko, jak i modele, które są go pozbawione. Większy komfort zapewniają te drugie, zwłaszcza jeżeli dziecku zależy na długotrwałej jeździe. Są jednak cięższe, a ich manualne wykorzystanie trudniejsze w porównaniu z modelami bez siodełka.

Decydując się na kupno hulajnogi elektrycznej, musimy pamiętać, iż wymaga ona systematycznego ładowania – zgodnie z instrukcjami wskazanymi przez producenta sprzętu. Jak zostało wspomniane, bezpieczeństwo dziecka jest kwestią nadrzędną. Kupując sprzęt, nie zapomnijmy także o kasku i ochraniaczach na łokcie i kolana. Zamortyzują one skutki ewentualnego upadku.

Samochody dla dzieci – jak wybrać?

Wśród propozycji prezentów na kółkach nie mogło również zabraknąć samochodów dla dzieci. Są one bezpieczne dla maluchów i gwarantują nie lada frajdę. Na rynku dostępne są warianty jedno- i dwuosobowe, dzięki którym dziecko może dzielić przygodę z rodzeństwem lub przyjacielem. Te jednoosobowe pozwalają jednak rozwijać większe prędkości. Dźwigają bowiem jedynie ciężar kierowcy.

Wybierając samochód dla dziecka, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na pojemność akumulatora. Im jest ona większa, tym dłużej dziecko będzie mogło jeździć na jednym cyklu ładowania. Warto również sprawdzić napięcie. Im wyższe, tym szybciej będzie się poruszał pojazd. Pamiętajmy jednak, że nawet najmocniejszy samochód dla dziecka rozwija bezpieczną prędkość. Nie musimy się zatem zanadto obawiać, jednak nie warto przekraczać 10 km/h.

Niezwykle istotną kwestią jest dopasowanie samochodu do wagi i wzrostu pociechy. Tylko w ten sposób zapewnimy mu komfort podróżowania. Zwykle na opakowaniu pojazdu producent wskazuje rekomendowany wiek dziecka oraz udźwig pojazdu. Warto przeanalizować te parametry, co zapobiegnie nabyciu bezużytecznego sprzętu.

Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie dziecka, warto wybrać model wyposażony w pilot. Pozwoli on na wyłączenie pojazdu lub zablokowanie dalszej jazdy. Jest to niezwykle użyteczne akcesorium, jeżeli chcemy mieć kontrolę nad tym, jak jeździ mały kierowca.

Podsumowując, hulajnoga i samochód elektryczny to doskonały prezent dla każdego dziecka, które jest wielbicielem prędkości. Pamiętajmy jednak, aby sprzęt ten był dostosowany do wieku i wzrostu naszej pociechy. Ważne jest również wygoda i bezpieczeństwo jego użytkowania.

 

Materiał zewnętrzny

Kategorie: Organizacja pracy,

Autor

Redakcja naomisoft