Co musisz wiedzieć o wymianie ekranu w iPhone 11?

Fani Apple nadal kochają IPhone 11, i nie bez powodu. Telefon został wprowadzony na rynek w 2019 roku, ale wiele osób nie planuje aktualizacji do wyższego numeru, dopóki firma Cupertino nie odsłoni czegoś naprawdę rewolucyjnego. Jego właściciele są mu wierni ze względu na znakomitą wydajność, świetne wymiary i bardzo trwałą konstrukcję. O jego klasie świadczy również fakt, że wciąż można go nabyć w oficjalnej dystrybucji. Najlepiej dbać i konserwować egzemplarz, który już się posiada.

Budowa iPhone 11

Apple umieściło model w aluminiowej ramce, a następnie pokryło ją szkłem Corning. Szkło Corning reklamowane jest jako najmocniejsze ze wszystkich. Urządzenie to jest pierwszym, które otrzymało certyfikat IP68. Zostało ono dobrze przetestowane i wytrzymało wszystkie rodzaje uderzeń, "w granicach" normy.

Rzeczywistość jest taka, że nawet najlepiej utrzymany iPhone 11 może nie być w stanie oprzeć się zderzeniu ze zwykłym misz-maszem. Dobrym pomysłem jest nie czekać na taką niefortunną sytuację.

Co zrobić z pękniętą szybką w iPhone 11?

Nie ulega wątpliwości, że smartfony ze stajni Apple są nie tylko zaawansowane technologicznie. Projektanci amerykańskiej firmy osiągnęli szczyty swojego kunsztu, tworząc urządzenie, które jest zarówno atrakcyjne, jak i wyznacza standardy dla innych producentów. Stylowy smartfon traci swój urok, gdy upadnie. Największą uwagę przyciąga pajęczyna wyświetlacza, choć chciałoby się, żeby zniknęła.

Często w tym kontekście zamiennie używa się określenia pęknięte szkło lub stłuczony wyświetlacz. Terminy te mogą odnosić się do nieco innych defektów. Pęknięte szkło jest spowodowane uszkodzeniem wierzchniej warstwy. W takich przypadkach defekt ma charakter czysto kosmetyczny, a szkło iPhone 11 powinno zostać wymienione.

Czasami jednak wypadki mogą mieć poważniejsze konsekwencje. Szkło mogło uszkodzić również elementy znajdujące się poniżej wierzchniej warstwy. Takim elementem jest wyświetlacz Super Retina XDR. Jest to najlepsza technologia wyświetlania obrazu. Ze względu na obniżoną jakość wizualną pojawią się problemy z użytkowaniem smartfona. Problemy te objawiają się migotaniem ekranu, przebarwieniami, a także komplikacjami z wykrywaniem dotyku. W takich sytuacjach konieczna jest wymiana wyświetlacza iPhone 11. Jest to trudne ze względu na zaawansowanie tej technologii. Serwis iBroken dysponuje renomowanymi częściami, które przywrócą Twoje urządzenie do pierwotnego stanu. Dowiedz się więcej na ibroken.pl/wymiana-wyswietlacza-iphone-11/.

Czy warto kupić dodatkowe szkło do iPhone'a 11?

Producent nie będzie zachęcał Cię do zakrywania ekranu iPhone'a 11 inną osłoną - urządzenie ma być idealne prosto z pudełka. Decyzja o dodaniu kolejnej warstwy prawdopodobnie uchroni telefon przed skutkami naprawdę silnych uderzeń. Zwiększy to jednak grubość telefonu. Należy pamiętać, że tylko właściwą ochronę zapewni szkło hartowane o odpowiedniej grubości. W przypadku szybkich produktów, nawet kilka złotych to strata.

iPhone 11

Co dalej w przypadku uszkodzonego ekranu iPhone'a 11?

Mądrość i ostrożność należy jednak zastosować dopiero po wystąpieniu zdarzenia, w wyniku którego ekran iPhone 11 został poważnie uszkodzony. Jeśli tak się stanie, wówczas możliwa jest wymiana wyświetlacza Iphone 11. Telefon nie posiada przycisku nawigacyjnego. iPhone touch nie będzie działał, jeśli ekran zostanie uszkodzony.

W iPhone 11 zastosowano ekran IPS, który ma kilka zalet w porównaniu z ekranem AMOLED. Ta technologia nie spowoduje zużycia ekranu z czasem, a także jest tańsza. Oznacza to, że nawet jeśli wybrany zostanie oryginalny panel, wymiana ekranu iPhone'a 11 na wyświetlacz AMOLED jest tańsza niż jego naprawa.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, możesz mieć pewność, że w iBroken uzyskasz niższy koszt wymiany ekranu iPhone'a 11. Po zweryfikowaniu dostawcy ekranu, możesz wybrać pomiędzy oryginalnym ekranem a wysokiej jakości zamiennikiem o identycznych parametrach.

Zamiennik objęty jest 6-miesięczną gwarancją. Panel, który przejdzie przez serwis naprawy iPhone'a będzie posiadał wbudowany moduł do przetwarzania dotyku oraz szkło ochronne. Nie musisz zamawiać dodatkowych usług. Podstawowa diagnoza stanu Twojego urządzenia zostanie przeprowadzona całkowicie bezpłatnie.

Kategorie: Poradnik,

Autor

Redakcja naomisoft