Tłumaczenia online w formie ekspresowej

Tłumaczenia ekspresowe cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Na samym początku trzeba przedstawić swoje oczekiwania w wybranym biurze tłumaczeń. W przypadku tłumaczeń ekspresowych wycenę otrzyma się w bardzo krótkim czasie, przy okazji można również liczyć na ocenę wykonalności. Biuro potrzebuje kilkunastu lub kilkudziesięciu minut, dzięki czemu klient dowie się, czy dane biuro zajmie się realizacją jego zlecenia. Jeśli decyzja jest pozytywna, można wykonać ekspresową płatność. Chęć współpracy finalizowana jest przy pomocy specjalnego formularza, który zagwarantuje klientowi sprawne wykonanie usługi. Jeśli będzie to pierwsze tego typu zlecenie, płatność będzie trzeba uregulować z góry. 

Tłumaczenia nocne, tego samego dnia i weekendowe - na czym polegają?

Niektóre biura tłumaczeń zajmują się również realizowaniem tłumaczeń nocnych. Są to tzw. tłumaczenia superekspresowe. Należy je złożyć do godziny 21:00, a termin wykonania przypada na dzień kolejny. W takich sytuacjach, kluczowe jest to, aby sprawnie połączyć się z biurem tłumaczeń, np. poprzez telefon. 

W wyjątkowych przypadkach tłumaczenie można otrzymać nawet tego samego dnia. Może to być nawet 100 stron rozliczeniowych. Ważne jest to, aby dokładnie nakreślić swoje potrzeby i telefonicznie skontaktować się z wybranymi specjalistami. Pliki przesyła się przy pomocy maila.

Alternatywą są także tłumaczenia weekendowe, również superekspresowe. Chodzi tutaj o realizowanie tłumaczeń w soboty, niedzielę oraz różnorakie święta. Jeśli tłumaczenie zostanie przesłane pracownikom biura w piątek, można je odebrać już w poniedziałek rano.

Tłumaczenia o dużej objętości tekstu - jak to wygląda w praktyce?

Przy dużej ilości tekstu do tłumaczenia i nieco odległym terminie realizacji zlecenia, można liczyć na wyższy rabat. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest przesłanie tekstu za pomocą maila, aby biuro mogło go solidnie wycenić. Oczywiście przyda się tutaj także termin realizacji zlecenia. Niektóre biura wyceniają takie teksty automatycznie, dzięki nowoczesnym modułom. Korzystając z takiej opcji, można zlecić przetłumaczenie nawet kilku tysięcy stron w terminie jednego miesiąca. Chodzi o tłumaczenie tekstu na kilka języków. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać tego typu zlecenie.

Oczywiście za realizację tłumaczeń o dużej objętości tekstu odpowiadają bardziej doświadczone osoby, a czuwa nad tym menedżer projektu. Dzieli on pracę na poszczególnych tłumaczy i stale ją nadzoruje, aby nie przekroczyć wyznaczonego terminu.

Praca nad tekstem jest dopasowywana do indywidualnych potrzeb klientów, dlatego pracownicy biur tłumaczeń wsłuchają się w jego życzenia. Biuro tłumaczeń dba o to, aby współpraca była dla klienta w pełni satysfakcjonująca. Ważne jest jednak to, aby w niektórych przypadkach wykazać się cierpliwością, ponieważ przy dużych blokach tekstów, tłumaczenia mają swoją specyfikę. Czas realizacji usługi uzależniony jest od tego, jakie zlecenie będą wykonywać specjaliści. Wszystkie szczegóły można jednak skutecznie przedyskutować i ustalić. 

Zamów profesjonalne tłumaczenia języka angielskiego

Kategorie: Poradnik,

Autor

Redakcja naomisoft